Hyperbarická komora v RIC.
Od února mohou osoby s PAS využít v naší organizaci kyslíkovou terapii v hyperbarické komoře. Více informací naleznete v letáku, v záložce O nás_Dokumenty.
Homesharing míří do celé ČR
V kampani hledáme 150 nových hostitelů, kteří chtějí rodinám pečujícím o dítě s handicapem pomoci nabrat nové síly a dětem objevit nový svět! Více informací naleznete pod záložkou "Homesharing"
Týden rané péče v RIC
Rodinné Integrační Centrum se připojuje do akce Týden rané péče®. V rámci osvěty o životě rodin vychovávajících dítě s postižením a rané péči pro tyto rodiny se snaží oslovit co nejširší veřejnost. Přijďte se podívat i k nám. Pozvánku najdete v sekci Aktuality.

Zázemí

Sídlo Rodinného Integračního Centra

je na adrese Náměstí Republiky 2686, 532 27 Pardubice.

Budova, ve které sídlí a poskytuje své služby Rodinné Integrační Centrum z.s. (dále RIC), je umístěna v centru města Pardubic v blízkosti ulice třídy Míru. Jedná se o místo s výbornou dopravní dostupností autobusové i trolejbusové dopravy, s možností parkování osobních automobilů (po zaplacení parkovacího poplatku). Hlavní vchod do budovy se nachází z ulice Jindřišská. Sídlo organizace je viditelně označeno tabulí po pravé straně nahoře před hlavním vchodem do budovy. Dveře u hlavního vchodu jsou uzamčené.

Organizace má v budově Domu techniky zřízeny tyto prostory:

1) 3. nadzemní podlaží:

  • Prostory vedení organizace a sociálních služeb Raná péče a Sociálně aktivizační služby pro rodiny
  • Prostory sociálních služeb Sociální rehabilitace a Osobní asistence

2) 2. nadzemní podlaží:

  • Prostory služby ILF Neurofeedback

3) Suterén organizace:

  • Prostory sociálních služeb, aktivizačních a integračních aktivit

K dispozici jsou u vstupu do budovy zvonky s názvem organizace a upřesněním služby/aktivity. Pomocí zvonku se návštěvy/klienti ohlásí zaměstnanci RIC, a ten jim umožní vstup do haly budovy a následně mohou návštěvy/klienti využít výtah či schody.

 

Kontaktní místo Rodinného Integračního Centra

Kontaktní místo se nachází v budově ZŠ Smetanova Lanškroun, na adrese Bedřicha Smetany 460, 563 01 Lanškroun. Má samostatný vchod. Místo je viditelně označeno cedulí na budově - vedle vstupních dveří. Vlastníkem budovy je Město Lanškroun.

 

Druhé kontaktní pracoviště Rodinného Integračního Centra v Lanškrouně

Od ledna 2020 má Rodinné Integrační Centrum z.s. další kontaktní místo v Lanškrouně. Nachází se v centru města na adrese Komenského 324, 563 01 Lanškroun. Je umístěno v budově občanského vybavení, ve kterém jsou další služby jako kadeřnictví, vedení účetnictví apod. Do tohoto místa je vstup společný, vchod využívají i další, zde sídlící, subjekty. Pronajímatelem je společnost DRVALON s. r. o., Na Ležánkách 1860, 530 03 Pardubice.