Hyperbarická komora v RIC.
Od února mohou osoby s PAS využít v naší organizaci kyslíkovou terapii v hyperbarické komoře. Více informací naleznete v letáku, v záložce O nás_Dokumenty.
Homesharing míří do celé ČR
V kampani hledáme 150 nových hostitelů, kteří chtějí rodinám pečujícím o dítě s handicapem pomoci nabrat nové síly a dětem objevit nový svět! Více informací naleznete pod záložkou "Homesharing"
Sviťme modře
2. duben je Celosvětovým dnem na podporu porozumění autismu. Modrým svícením či jiným modrým zapojením vyjádříte podporu osobám s autismem. "LIGHT IT UP BLUE".

Základní desatero doporučení a strategií pro práci s dětmi, žáky s PAS - Pardubice

Kurz již proběhl. Nelze se přihlásit.

Účastníci se seznámí se základními způsoby a strategiemi práce vycházející především z metodiky strukturovaného učení. Základní desatero vyplývá z diagnózy PAS. Přestože způsoby práce musí být vždy individuálně přizpůsobené na míru každému jednotlivci, existují základní pravidla a strategie, které obecně při uplatňování v praxi napomáhají úspěšnosti výchovně vzdělávacího procesu. Tolerance, akceptace jinakosti, hledání alternativních a nadstandardních způsobů řešení by měly být tématy, nad kterými se účastníci budou, po absolvování kurzu, v praxi zamýšlet.

Pro koho je kurz určen:

Učitelé MŠ; učitelé 1. a 2. stupně ZŠ; učitelé speciálních škol; metodici prevence; asistenti pedagoga; výchovní poradci; vychovatelé školských zařízení; učitelé – vedoucí školních zájmových kroužků a klubů, učitelé gymnázií, učitelé SŠ.


Po ukončení vzdělávací akce bude vystaveno osvědčení.

V případě, že po přihlášení nedostanete žádné informace ke vzdělávací aktivitě, zkontrolujte si složku SPAM ve Vašem emailu.


Časová dotace 4 hodin
Datum 16.03. 2023 od 9:00 - 13:00 hod
Místo konání prostory Rodinného Integračního Centra z.s., Náměstí Republiky 2686, 532 27 Pardubice (vchod z ulice Jindřišská)
Lektor Mgr. Petra Havlová, Mgr. Jaromíra Staňková, DiS.
Akreditace MŠMT
Cena 1.250,- Kč; 1.000,- Kč pro členy RIC (v ceně je pitný režim po celou dobu kurzu a tištěné materiály)