Světový den porozumění autismu
Podpořte s námi celosvětovou kampaň "LIGHT IT UP BLUE" na podporu osob s autismem a ROZSVIŤME SE MODŘE. Více informací o našich akcích ke Světovému dni porozumění autismu najdete níže.
Omezení integračních a aktivizačních aktivit RIC
Z důvodu prodloužení nouzového stavu jsme nuceni omezit do odvolání skupinové integrační aktivity a aktivizační služby. Děkujeme za pochopení.
RIC získalo počítače do rodin
Děkujeme firmě MATRIX CZ s.r.o. za sestavení 4 ks počítačových sestav pro naše klienty sociálních služeb a samozřejmě firmě Teleperformance CZ, a.s. za věcný dar v podobě počítačových komponentů. Počítače, které jsme získali pro naše klienty již mají své majitele.
Zvýhodněný daňový odpis
Daňová novela umožní soukromým dárcům zvýhodněný daňový odpis za rok 2020 a 2021 až do výše 30% základu daně. Jak na to najdete v našich Aktualitách.

ON-LINE Webinář - Jak rozpoznat stres a jak ho zvládnout z pohledu Handle přístupu

Prožívání přetížení (stresu) na fyzické i psychické rovině vytváří  významnou bariéru v učení se veškerým vědomostem, dovednostem a ztěžuje každodenní fungování v životě obecně. Cílem webináře je poskytnout nejen obsáhlý teoretický základ o vnějších  i vnitřních vlivech, které mohou způsobovat soustavné přetěžování nervové soustavy a mít tak dlouhodobě negativní vliv na její fungování (zejména u lidí s PAS či jinými neurovývojovými odlišnostmi), ale také praktické rady jak rozpoznat počínající přetížení, jak mu předcházet, jak na něj reagovat. Součástí webináře bude i několik aktivit z HANDLE přístupu, které mohou účastníci využít ve svém osobním i pracovním životě.

Termín přihlášení do: 24.4.2021

Webinář je určen:

- pro pečující osoby

- pracovníkům ve školských zařízeních,

- sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách

Webinář není akreditovaný, přesto každý účastník webináře obdrží osvědčení, které mu bude zasláno na emailovou adresu po skončení webináře.

Bližší informace o úhradě kurzu - viz Obecné informace o vzdělávacích kurzech RIC na webu RIC - záložka Vzdělávání - seznam nabízených vzdělávacích kurzů - Obecné informace o vzdělávacích kurzech RIC.


Časová dotace 3 hodin
Datum 29.04.2021 od 13:00 - 16:00 hod
Místo konání on-line forma
Lektor Mgr. Zuzana Šormová
Akreditace není
Cena 500,- Kč; 350,- Kč člen RIC se zaplaceným členským příspěvkem na r. 2021
Volná místa 7 / 20

Přihláška do kurzu

Slouží k potvrzení rezervace