Světový den porozumění autismu
Podpořte s námi celosvětovou kampaň "LIGHT IT UP BLUE" na podporu osob s autismem a ROZSVIŤME SE MODŘE. Více informací o našich akcích ke Světovému dni porozumění autismu najdete níže.
Omezení integračních a aktivizačních aktivit RIC
Z důvodu prodloužení nouzového stavu jsme nuceni omezit do odvolání skupinové integrační aktivity a aktivizační služby. Děkujeme za pochopení.
RIC získalo počítače do rodin
Děkujeme firmě MATRIX CZ s.r.o. za sestavení 4 ks počítačových sestav pro naše klienty sociálních služeb a samozřejmě firmě Teleperformance CZ, a.s. za věcný dar v podobě počítačových komponentů. Počítače, které jsme získali pro naše klienty již mají své majitele.
Zvýhodněný daňový odpis
Daňová novela umožní soukromým dárcům zvýhodněný daňový odpis za rok 2020 a 2021 až do výše 30% základu daně. Jak na to najdete v našich Aktualitách.

ON-LINE Webinář - Jak na sexuální výchovu u dětí s poruchou autistického spektra?

Kurz již proběhl. Nelze se přihlásit.

Děti s poruchou autistického spektra v oblasti sexuality a vztahů mohou mít témata, která pro ně jsou náročná. Například se může jednat o komunikaci, mezilidské vztahy, fantazie nebo umět správně “přečíst” sociální interakce mezi dvěma lidmi. V období puberty jsou tyto oblasti komunikace a sexuality pro ně náročnější a složitější a tito lidé se mohou dostat do problematických situací, které se mohou projevovat nevhodným chováním dítěte vůči svému okolí. A puberta je často tím obdobím dítěte, kdy rodiče nejčastěji vyhledávají naši pomoc.

Jak tedy na sexuální výchovu u dítěte s PAS?
Jakým způsobem předat dítěti potřebné informace, aby nás pochopilo a předešli jsme nevhodnému chování dítěte?
Na webináři se dozvíte, proč se více zaměřit na určité oblasti sexuální výchovy u dětí s poruchou autistického spektra. Vysvětlíme si, proč je pro dítě s poruchou autistického spektra důležité vnímat informace ze svého okolí nejen pomocí slov, ale také vizualizace.

Lektorka je sociální pracovnicí a lektorkou organizace Freya.

Termín přihlášení do: 9.4.2021

Webinář je určen:

- pro pečující osoby

- pracovníkům ve školských zařízeních,

- sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách

Webinář není akreditovaný, přesto každý účastník webináře obdrží osvědčení, které mu bude zasláno na emailovou adresu po skončení webináře.


Bližší informace o úhradě kurzu - viz Obecné informace o vzdělávacích kurzech RIC na webu RIC - záložka Vzdělávání - seznam nabízených vzdělávacích kurzů - Obecné informace o vzdělávacích kurzech RIC.


Časová dotace 2 hodin
Datum 14.04.2021 od 17:00 - 19:00 hod
Místo konání on-line forma
Lektor Věra Petlanová Zychová, DiS.
Akreditace není
Cena 150,- Kč