Světový den porozumění autismu
Podpořte s námi celosvětovou kampaň "LIGHT IT UP BLUE" na podporu osob s autismem a ROZSVIŤME SE MODŘE. Více informací o našich akcích ke Světovému dni porozumění autismu najdete níže.
Omezení integračních a aktivizačních aktivit RIC
Z důvodu prodloužení nouzového stavu jsme nuceni omezit do odvolání skupinové integrační aktivity a aktivizační služby. Děkujeme za pochopení.
RIC získalo počítače do rodin
Děkujeme firmě MATRIX CZ s.r.o. za sestavení 4 ks počítačových sestav pro naše klienty sociálních služeb a samozřejmě firmě Teleperformance CZ, a.s. za věcný dar v podobě počítačových komponentů. Počítače, které jsme získali pro naše klienty již mají své majitele.
Zvýhodněný daňový odpis
Daňová novela umožní soukromým dárcům zvýhodněný daňový odpis za rok 2020 a 2021 až do výše 30% základu daně. Jak na to najdete v našich Aktualitách.

ON-LINE Webinář - Jak naučit dítě s postižením vnímat soukromí a respektovat soukromí ostatních lidí?

Kurz již proběhl. Nelze se přihlásit.

Pokud řekneme slovo soukromí nejspíše si vybavíme něco, co patří jen nám a o čem rozhodujeme pouze my. Pro děti s postižením je těžké naučit se vnímat své soukromí, protože se velmi často dostávají do situací, kdy jim jiní lidé do jejich soukromí vstupují.
Pro dítě je nutné, aby znalo pojmy “soukromé” a “veřejné”, protože se díky tomuto rozdělení naučí vnímat, které situace patří za “zavřené dveře”, tedy do jeho prostoru, a které naopak mohou sdílet s ostatními. Pokud děti rozdíl mezi veřejným a soukromým neznají, mohou se dostávat do nevhodných situací a vy s nimi.
Jak naučit dítě vnímat a chápat tento rozdíl a předejít tak nevhodnému chování?
Jak naučit dítě s postižením vnímat své soukromí a pochopit, co patří do soukromí a co je naopak veřejné?
Jak je naučit respektovat, že i ostatní lidé mají svůj osobní prostor, kde je vhodné dodržovat určitá pravidla?
Na webináři si povíme, jaké pomůcky nám mohou pomoci dítěte jednoduše a srozumitelně vysvětlit, co je soukromí. 

Lektorka je sociální pracovnicí a lektorkou organizace Freya.

Termín přihlášení do: 7.4.2021

Webinář je určen:

- pro pečující osoby

- pracovníkům ve školských zařízeních,

- sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách

Webinář není akreditovaný, přesto každý účastník webináře obdrží osvědčení, které mu bude zasláno na emailovou adresu po skončení webináře.


Bližší informace o úhradě kurzu - viz Obecné informace o vzdělávacích kurzech RIC na webu RIC - záložka Vzdělávání - seznam nabízených vzdělávacích kurzů - Obecné informace o vzdělávacích kurzech RIC.


Časová dotace 2 hodin
Datum 12.04.2021 od 14:30 - 16:30
Místo konání on-line forma
Lektor Věra Petlanová Zychová, DiS.
Akreditace není
Cena 150,- Kč