Světový den porozumění autismu
Podpořte s námi celosvětovou kampaň "LIGHT IT UP BLUE" na podporu osob s autismem a ROZSVIŤME SE MODŘE. Více informací o našich akcích ke Světovému dni porozumění autismu najdete níže.
Omezení integračních a aktivizačních aktivit RIC
Z důvodu prodloužení nouzového stavu jsme nuceni omezit do odvolání skupinové integrační aktivity a aktivizační služby. Děkujeme za pochopení.
RIC získalo počítače do rodin
Děkujeme firmě MATRIX CZ s.r.o. za sestavení 4 ks počítačových sestav pro naše klienty sociálních služeb a samozřejmě firmě Teleperformance CZ, a.s. za věcný dar v podobě počítačových komponentů. Počítače, které jsme získali pro naše klienty již mají své majitele.
Zvýhodněný daňový odpis
Daňová novela umožní soukromým dárcům zvýhodněný daňový odpis za rok 2020 a 2021 až do výše 30% základu daně. Jak na to najdete v našich Aktualitách.

ON-LINE Webinář - Specifika smyslového vnímání u dětí s PAS

Velmi často se s poruchami autistického spektra pojí i odlišnosti ve zpracování smyslových vjemů, které narušují aktivity běžného života dítěte (osoby) s PAS v domácím i školském prostředí. Neobvyklé reakce na přicházející smyslové podněty se často promítají do oblasti chování, pozornosti, emocí, ale i motorických dovedností. Je tedy důležité tyto poruchy umět u dětí (osob) s PAS rozpoznat a pokud je to možné, nastavit vhodné kompenzační mechanismy.

 

Účastníci webináře se obecně seznámí s hlavními odlišnostmi ve zpracování smyslových vjemů dětí (osob) s PAS a následně s možnými konkrétními projevy pro každý ze 7 smyslů, s uvedením četných příkladů. Během setkání bude prostor na dotazy účastníků.

Webinář je určen:

- pro pečující osoby

- pracovníkům ve školských zařízeních,

- sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách

Webinář není akreditovaný, přesto každý účastník webináře obdrží osvědčení, které mu bude zasláno na emailovou adresu po skončení webináře.


Časová dotace 3 hodin
Datum 06.05.2021, od 13:00 - 16:00
Místo konání on-line forma
Lektor Ing. Eva Černá, Ph.D.
Akreditace není
Cena 750,- Kč; 500,-. Kč pro klienty RIC se zaplaceným členským příspěvkem na rok 2021
Volná místa 2 / 25

Přihláška do kurzu

Slouží k potvrzení rezervace