„FLÓRA OČIMA AUTISTY“
Dne 23. 11. 2018 se uskutečnila slavnostní benefice k ukončení putovní výstavy "Flóra očima autisty" jejíž autorem je Kenneth Paul Packard-Haas, klient RIC. Děkujeme všem zúčastněným!
Halloweenské áčko
Dne 31. 10. se konalo speciální Halloweenské áčko pro starší děti. Všichni přítomní měli možnost si vydlabat strašidelnou dýni, kterou si poté odnesli domů. Více fotek z této krásné akce naleznete v sekci fotogalerie.
Integrační klub "Áčko"
Rodinné Integrační Centrum pořádá pravidelně se opakující integrační klub pro děti. Áčko je rozděleno dle věku dětí na klub pro mladší a pro starší děti. Aktivizační pracovníci připravují pro děti zajímavý program, napomáhají dětem navazovat přátelské vztahy mezi vrstevníky a vedou děti ke smysluplnému trávení volného času.
Aktivity pro rodiny s dětmi
Pro rodiny s dětmi z Pardubic a blízkého okolí připravujeme řadu aktivizačních a integračních aktivit. Podporujeme a motivujeme rodiny s dětmi pomocí činností, které je baví. Mohou tak v bezpečném prostředí mezi sebou sdílet zkušenosti, názory a způsoby řešení různých problémů.
Rodinné Integrační Centrum z. s. získalo první místo - Cenu kvality pro poskytovatele sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením
V Senátu Parlamentu České republiky proběhlo slavnostní ocenění jednotlivců a institucí, kteří vytvářejí komfortní prostředí a stabilní zázemí uživatelům všech typů sociálních služeb. Tohoto ocenění si moc vážíme a je to pro nás hnací motor pro naši práci.
Máme nová auta!
Dne 10.5.2018 si pracovníci Rodinného Integračního Centra převzali od vybraného dodavatele - AUTO IN s.r.o. Pardubice - 4 nové osobní automobily FORD FIESTA, které budou sloužit k poskytování terénních služeb rodinám s dětmi a osobám s poruchami autistického spektra.

Víkendové hlídání - prosinec 2018

Kurz již proběhl. Nelze se přihlásit.

Vážení rodiče,

dovolujeme si Vám nabídnout zajištění hlídání dětí se zdravotním postižením (ZP), se speciálními potřebami (SP) v době víkendů v prostorách LENTILKY, Prodloužená 278, PARDUBICE.

  • Minimální doba hlídání jsou 4 hodiny.
  • Pro děti bude vždy připraven výchovně - vzdělávací program.
  • Strava ani pitný režim nebude zajištěn, je možný ohřev oběda v mikrovlnné troubě. Dětem dejte s sebou dvě svačiny, oběd, lahvičku s pitím, batůžek a pláštěnku.  
  • Tato nabídka je určena pro rodiny s dětmi, které jsou členy Rodinného Integračního Centra – v roce 2018. O členství je možné zažádat kdykoliv v průběhu roku, členský poplatek je 200,- Kč/kalendářní rok.
  • Víkendové hlídání bude realizováno, pokud budou přihlášeny minimálně 2 děti/osoby/den, maximálně 6 osob/den.
  • Platba bude provedena na místě v hotovosti při předání dítěte asistentovi.
  • V případě zájmu o hlídání pouze na jeden z uvedených dní, prosím, uveďte to do poznámky v přihlašovacím formuláři.
  • Hlídání se uskuteční pouze v případě 2 a více dětí.

Termín přihlášení dítěte: do 28. 11. 2018


Časová dotace 8 hodin
Datum 8. 12. - 9. 12.
Místo konání Prodloužená 278
Lektor Pracovníci RIC
Akreditace není
Cena Cena je stanovena dle DPD: Za hodinu hlídání dítěte 70,- Kč, samoživitel/ka 50,- Kč Za hodinu hlídání 2 dětí 90,- Kč, samoživitel/ka 70,- Kč Za hodinu hlídání za 3 a více dětí 150,- Kč, samoživitel/ka 100,- Kč.