Čeká nás týden rané péče
V týdnu od 5. do 11. listopadu 2018 proběhne již jedenáctý ročník osvětové kampaně Týden rané péče®. Každoročně se do něj zapojují poskytovatelé sociální služby rané péče po celé České republice. Slogan „Na lidech záleží“ zdůrazňuje sounáležitost rodiny i nutnost mezioborové spolupráce.
Integrační klub "Áčko"
Rodinné Integrační Centrum pořádá pravidelně se opakující integrační klub pro děti. Áčko je rozděleno dle věku dětí na klub pro mladší a pro starší děti. Aktivizační pracovníci připravují pro děti zajímavý program, napomáhají dětem navazovat přátelské vztahy mezi vrstevníky a vedou děti ke smysluplnému trávení volného času.
Aktivity pro rodiny s dětmi
Pro rodiny s dětmi z Pardubic a blízkého okolí připravujeme řadu aktivizačních a integračních aktivit. Podporujeme a motivujeme rodiny s dětmi pomocí činností, které je baví. Mohou tak v bezpečném prostředí mezi sebou sdílet zkušenosti, názory a způsoby řešení různých problémů.
Rodinné Integrační Centrum z. s. získalo první místo - Cenu kvality pro poskytovatele sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením
V Senátu Parlamentu České republiky proběhlo slavnostní ocenění jednotlivců a institucí, kteří vytvářejí komfortní prostředí a stabilní zázemí uživatelům všech typů sociálních služeb. Tohoto ocenění si moc vážíme a je to pro nás hnací motor pro naši práci.
Máme nová auta!
Dne 10.5.2018 si pracovníci Rodinného Integračního Centra převzali od vybraného dodavatele - AUTO IN s.r.o. Pardubice - 4 nové osobní automobily FORD FIESTA, které budou sloužit k poskytování terénních služeb rodinám s dětmi a osobám s poruchami autistického spektra.

Víkendové hlídání - prosinec 2018

Vážení rodiče,

dovolujeme si Vám nabídnout zajištění hlídání dětí se zdravotním postižením (ZP), se speciálními potřebami (SP) v době víkendů v prostorách LENTILKY, Prodloužená 278, PARDUBICE.

  • Minimální doba hlídání jsou 4 hodiny.
  • Pro děti bude vždy připraven výchovně - vzdělávací program.
  • Strava ani pitný režim nebude zajištěn, je možný ohřev oběda v mikrovlnné troubě. Dětem dejte s sebou dvě svačiny, oběd, lahvičku s pitím, batůžek a pláštěnku.  
  • Tato nabídka je určena pro rodiny s dětmi, které jsou členy Rodinného Integračního Centra – v roce 2018. O členství je možné zažádat kdykoliv v průběhu roku, členský poplatek je 200,- Kč/kalendářní rok.
  • Víkendové hlídání bude realizováno, pokud budou přihlášeny minimálně 2 děti/osoby/den, maximálně 6 osob/den.
  • Platba bude provedena na místě v hotovosti při předání dítěte asistentovi.
  • V případě zájmu o hlídání pouze na jeden z uvedených dní, prosím, uveďte to do poznámky v přihlašovacím formuláři.
  • Hlídání se uskuteční pouze v případě 2 a více dětí.

Termín přihlášení dítěte: do 28. 11. 2018


Časová dotace 8 hodin
Datum 8. 12. - 9. 12.
Místo konání Prodloužená 278
Lektor Pracovníci RIC
Akreditace není
Cena Cena je stanovena dle DPD: Za hodinu hlídání dítěte 70,- Kč, samoživitel/ka 50,- Kč Za hodinu hlídání 2 dětí 90,- Kč, samoživitel/ka 70,- Kč Za hodinu hlídání za 3 a více dětí 150,- Kč, samoživitel/ka 100,- Kč.
Volná místa 1 / 6

Přihláška do kurzu

Slouží k potvrzení rezervace