PF 2021
K přání příjemného prožití vánočních svátků a mnoha úspěchů v novém roce 2021 připojujeme poděkování za Vaši důvěru a úspěšnou spolupráci.
Omezení integračních a aktivizačních aktivit RIC
Z důvodu prodloužení nouzového stavu jsme nuceni omezit do konce ledna 2021 skupinové integrační aktivity a aktivizační služby. Děkujeme za pochopení.
RIC získalo počítače do rodin
Děkujeme firmě MATRIX CZ s.r.o. za sestavení 4 ks počítačových sestav pro naše klienty sociálních služeb a samozřejmě firmě Teleperformance CZ, a.s. za věcný dar v podobě počítačových komponentů. Počítače, které jsme získali pro naše klienty již mají své majitele.

Úvod do problematiky poruch autistického spektra - Pardubice

Účastníci se seznámí se základními pojmy v oblasti poruch autistického spektra, získají přehled o projevech dětí s poruchami autistického spektra, o deficitech v komunikaci, sociální interakci a představivosti. Probrány budou jednotlivé typy poruch autistického spektra. Jedná se o obecný úvod do problematiky poruch autistického spektra, o vhled do dané problematiky – určeno pro začátečníky. Kurz je zaměřen prakticky – modelové situace, příklady, kazuistiky.

Pro koho je kurz určen:

Pro sociální pracovníky, pro pracovníky v sociálních službách.

Rodiče a rodinní příslušníci s dětmi/osobami s poruchami autistického spektra.

Pro širokou veřejnost.

Náplň kurzu:

Obecný úvod do problematiky PAS
Charakteristické projevy PAS (příčina, diagnostická triáda)
Komunikace a její deficity
Sociální interakce
Představivost, zájmy, hra
Nespecifické rysy a specifika v chování
Jednotlivé typy poruch autistického spektra
Základní principy a zásady práce s dítětem/osobami s PAS – rady a poznatky z praxe

Termín přihlášení: 19. 4. 2021

Bližší informace o úhradě kurzu - viz Obecné informace o vzdělávacích kurzech RIC na webu RIC - záložka Vzdělávání - seznam nabízených vzdělávacích kurzů - Obecné informace o vzdělávacích kurzech RIC.


Časová dotace 8 hodin
Datum 28. 4. 2021 (Pardubice 9.30 – 16.30 h)
Místo konání prostory Rodinného Integračního Centra z.s., Náměstí Republiky 2686, 532 27 Pardubice (vchod z ulice Jindřišská)
Lektor Mgr. Jaromíra Staňková, DiS.
Akreditace MPSV
Cena 1.500,-- Kč; 600,-- Kč pro klienty RIC (se zaplaceným členským poplatkem 2021) (v ceně pitný režim po dobu konání kurzu, tištěné materiály)
Volná místa 15 / 15

Přihláška do kurzu

Slouží k potvrzení rezervace