Rodičovské skupiny s hudební a pohybovou aktivitou
Vážení rodiče, Od září pro Vás a Vaše děti opět plánujeme rodičovské skupiny „Zpívánky s Bóďou“, které se budou konat každý pátek v RIC na adrese nám. Republiky 2686, Pardubice. Termín zahájení je 11. 9. 2020 a poslední aktivita zpívánek bude 11. 12. 2020. Aktivita bude probíhat vždy v čase 9,30 – 11,00 hod. Pokud máte vážný zájem se účastnit, nahlaste se mi, prosím, prostřednictvím emailu – aneta.bouskova@ric.cz. Těšíme se na Vás.
Homesharing má první spárovanou rodinu.
Martinka má za sebou první návštěvu v Hostitelské rodině. První kontakty rodin probíhají v prostředí, které malý klient dobře zná a kde se cítí bezpečně. Schůzky z počátku probíhají za přítomnosti rodiče, teprve postupně začíná se svými nejbližšími navštěvovat hostitelskou rodinu a připravovat se tam na samostatný pobyt.
RIC získalo počítače do rodin
Děkujeme firmě MATRIX CZ s.r.o. za sestavení 4 ks počítačových sestav pro naše klienty sociálních služeb a samozřejmě firmě Teleperformance CZ, a.s. za věcný dar v podobě počítačových komponentů. Počítače, které jsme získali pro naše klienty již mají své majitele.

Základní principy a specifika práce s dětmi/osobami s poruchami autistického spektra - Pardubice

Účastníci se seznámí s pravidly a principy sociální práce s dítětem/osobou s poruchami autistického spektra, se základními principy strukturovaného učení (využitelného při práci s osobami s PAS) – individualizace, strukturalizace, vizualizace a motivace. Informováni budou i o nespecifických faktorech ovlivňujících úspěšnost práce s osobami s PAS v sociálních službách. Kurz je zaměřen prakticky – modelové situace, příklady, kazuistiky.

Pro koho je kurz určen:

Pro sociální pracovníky, pro pracovníky v sociálních službách.

Rodiče a rodinní příslušníci s dětmi/osobami s poruchami autistického spektra.

Pro širokou veřejnost.

Náplň kurzu:

Principy a specifické faktory (znalost symptomatiky, metody strukturovaného učení, nespecifické faktory)
Strukturované učení, základní principy struktury prostředí, struktura prostoru, struktura činností – krabicové úlohy, deskové úlohy, struktura času
Individualizace
Náplň volného času osob s PAS
Specifika práce s klientem s PAS
Vizualizace – vizuální podpora činností, času
Procesuální schémata
Motivace – nastavení funkčního odměňovacího systému, motivační tabulky, žetonové systémy
Nespecifické faktory – zvláštní péče osobám s PAS, faktory negativně ovlivňující práci s klienty s PAS

 

Termín přihlášení: do 5. 11. 2020.

Bližší informace o úhradě kurzu - viz Obecné informace o vzdělávacích kurzech RIC na webu RIC - záložka Vzdělávání - seznam nabízených vzdělávacích kurzů - Obecné informace o vzdělávacích kurzech RIC.


Časová dotace 8 hodin
Datum 20. 11.2020 (Pardubice 9.30 - 16.30 h)
Místo konání prostory Rodinného Integračního Centra z.s., Náměstí Republiky 2686, 532 27 Pardubice (vchod z ulice Jindřišská)
Lektor Mgr. Jaromíra Staňková, DiS.
Akreditace MPSV
Cena 1.500,-- Kč; 600,-- Kč pro klienty RIC (se zaplaceným členským poplatkem 2020) (v ceně pitný režim po dobu konání kurzu, tištěné materiály)
Volná místa 12 / 15

Přihláška do kurzu

Slouží k potvrzení rezervace