VEŘEJNÁ SBÍRKA – PROJEKT MATTRIX - Matějův svět počítačové grafiky - PLACKY
Výtěžek sbírky bude využit na podporu služby - Sociální rehabilitace pro osoby s poruchami autistického spektra – z Pardubického kraje a projekty jednotlivých klientů této služby (prodej placek – 70%). Veřejnou sbírku můžete podpořit zakoupením placek s motivem Matějovi grafiky. V sekci galerii naleznete ukázku těchto placek. Objednávkový list naleznete v sekci dokumenty. Sbírka trvá od 13.4. do 13.5.2018.
VEŘEJNÁ SBÍRKA – PROJEKT MATTRIX - Matějův svět počítačové grafiky - Trička
Výtěžek sbírky bude využit na podporu služby - Sociální rehabilitace pro osoby s poruchami autistického spektra – z Pardubického kraje a projekty jednotlivých klientů této služby (prodej triček – 70%). Veřejnou sbírku můžete podpořit zakoupením triček s motivem Matějovi grafiky. V sekci galerii naleznete ukázku těchto triček (barvy triček i motiv lze libovolně kombinovat). Objednávkový list naleznete v sekci dokumenty. Sbírka trvá od 13.4. do 13.5.2018.
Připojte se k aktivitám ke Dni autismu v měsíci dubnu!
Pozvánky a další podrobnosti naleznete v sekci Den autismu 2018 nebo na našich facebookových stránkách.

Zázemí

Sídlo Rodinného Integračního Centra

je na adrese Prodloužená 278, 530 02 Pardubice.

Budova RIC je umístěno v modré nízké budově. Jedná se o místo s dobrou dopravní dostupností autobusové i trolejbusové dopravy. Sídlo organizace je viditelně označeno tabulí na plotě a označením na hlavních vstupních dveřích budovy a vedlejšího vchodu (u muzikoterapie).

Do budovy RIC lze vstoupit hlavním vchodem a dále ještě dvěma postranními vchody, přes vchod na muzikoterapii, nebo z kanceláře ředitelky. Sídlo RIC disponuje prostorem o celkové ploše 122,9 m². Hlavní vchod do budovy se nachází z boční strany modrého pavilonu. Tímto vchodem se dále dostaneme do menší předsíně opatřené zvonkem, kterým přivoláme personál RIC, neboť dveře jsou běžně uzamčené. Následující místnost, velká šatní hala, slouží k odložení šatstva a obuvi pro návštěvníky i personál RIC, je zde možné zaparkovat kočárky. V šatní hale se nachází tři vstupy do následujících místností. Po vstupu do místnosti po levé straně nalezneme kancelář pro sociální pracovníky (rané péče a sociálně aktivizačních služeb) a ekonoma společnosti. Následující místnost se nachází naproti vchodovým dveřím. Tato místnost slouží jako herna pro rodiče a děti, kteří do RIC dochází. Herna je opatřena vestavěnými skříněmi, ve kterých nalezneme didaktické hračky, odborné a dětské knihy, pomůcky potřebné ke cvičení, hudební nástroje a věci určené k výtvarným a ručním aktivitám. Dále v herně nalezneme herní prvky jako skluzavky, průlezku a kuličkový bazén. Z herny můžeme vstoupit do menší ,,individuální“ místnosti. Další místností je kancelář ředitelky, kde probíhají i terapie, porady, poradenství. Poslední místností je kancelář pro 2 sociální pracovníky, kteří poskytují službu sociální rehabilitace pro dospělé osoby s PAS, která se nachází vedle bočního vchodu u muzikoterapie (na dveřích je umístěn zvonek).

Prostory sídla RIC jsou řešeny bezbariérově. Kanceláře jsou vybaveny počítači s připojením k internetu, tiskárnami a uzamykatelnými skříněmi. Pro pracovníky a uživatele je budova sídla RIC vybavena sociálním zařízením, které je od sebe odděleno. V místnosti toalety pro klienty se nachází WC, nočníky pro děti a klasické velké umyvadlo. Toaleta pro zaměstnance je rovněž vybavena WC a klasickým umyvadlem.

Kontaktní místo Rodinného Integračního Centra

je na adrese Bedřicha Smetany 460, 563 01 Lanškroun.

Kontaktní místo se nachází v budově ZŠ Smetanova Lanškroun. Má samostatný vchod. Místo je viditelně označeno cedulí na budově, vedle vstupních dveří. Vlastníkem budovy je Město Lanškroun. Kontaktní místo disponuje celkovou plochou  81 m².

Vstup do kontaktního místa je po kamenných schodech, na kterých jsou umístěny sklápěcí ližiny, které zajišťují bezbariérový přístup. Na schody navazuje vstupní chodba oddělená zamykatelnými dveřmi. V chodbě je umístěn plynový kotel. Z hlavní chodby se dostaneme na WC pro zaměstnance. Dalšími dveřmi je možné vejít do kanceláře pracovníků. V této kanceláři najdeme čtyři stoly se čtyřmi židlemi, uzamykatelné skříně na administrativu a klientskou dokumentaci, tiskárnu a věšákovou stěnu. S chodbou a kanceláří pracovníků sousedí bezbariérové sociální zařízení, které tvoří dvě WC (1 menší pro děti, jedno WC upravené pro osoby s handicapem - s madly), bezbariérový sprchový kout a umyvadlo. Vlevo od schodiště vcházíme do nácvikové místnosti spojené s nácvikovou kuchyňkou, ve které je kromě kuchyňské linky i mikrovlnná trouba, pracovní plocha, umyvadlo a varná konvice, nechybí zde běžné kuchyňské náčiní. V nácvikové místnosti najdeme deset židliček a dva velké stoly. Tato místnost je oddělená pojízdnými křídly od herny, v níž je umístěna skříň na hračky a didaktické pomůcky, dvě relaxační křesla s konferenčním stolkem a dva pracovní stoly s osmi židličkami. Otevřením pojízdných křídel lze vytvořit jeden velký prostor o celkové  ploše 35,3 m². Na stropě je umístěn hák pro zavěšení relaxačních vaků, křesel. Herna dále sousedí s relaxační místností vybavenou rozkládací pohovkou, která zároveň slouží jako relaxační lůžko. Na zemi jsou položeny relaxační sedací vaky. Zde mohou klienti služeb nejen odpočívat, ale místnost slouží i pro individuální práci s klienty služeb. V neposlední řadě zde probíhají terapeutické aktivity jako psychoterapie, muzikoterapie apod.). Herna i relaxační místnost jsou vybaveny podlahovým topením.